Zayıflama-Kilo Verme

Fiziksel olduğu kadar duygusal yeme problemi de göz önünde tutulur. Amaç kişiye sağlıklı beslenmeyi ve yemek yerken daha duyarlı olmayı öğretip geçici çözümlerden kaçınmaktır. "Diyet yapmak" veya "Yasaklar" yoktur. Bunlar bizim kendi beynimizde yarattığımız kavramlardır. Artık sürekli "Diyet yapıyorum, rejimdeyim, zayıf olmam gerek!" psikolojisinden kurtulma zamanı geldi. Yasaklardan kurtulduğunuz ve kendinizi özgür bıraktığınız an kilolarınız da size veda edecektir.   

Kilo Alma

Egzersiz ve düzenli beslenme programıyla birlikte kişiye sağlıklı kilo aldırmak hedeflenir. Kilo alamamanın ardındaki olası fizyolojik ve zihinsel nedenler araştırılır ve sonuçlara göre kişiye özel beslenme ve diyet programları hazırlanır.

Bebek/Çocuk Beslenmesi

Bebeğiniz anne sütüyle besleniyor ve yeterli gıdayı alıp büyüyemiyorsa farklı beslenme alternatifleri üzerinde konuşulur. Katı gıdalara ne zaman ve nelerle başlamanız gerektiği ve eğer bebeğinizde aşırı kilo veya zayıflık sorunları varsa bunları nasıl giderebileceğiniz hakkında detaylı bilgiler verilerek anneler beslenme konusunda eğitilir. Günümüzde çocuk obezitesi ve bunun birlikte gelen rahatsızlıklar artmaktadır. Çocuklukta edinilen yeme alışkanlıklarımızı bir ömür beraberimizde taşıma olasılığımız çok yüksektir. Gelin sağlıklı beslenmeyi yaşam tarzı haline getirmiş bir nesil yetiştirelim. "Siz ne yerseniz, çocuğunuz onu yer"  

Yetişkin Beslenmesi

18 yaş ve üzeri için kişinin yaşam tarzı ve sağlık profiline göre hayat boyu devam ettirebileceği şekilde bir beslenme ve diyet programı hazırlanır.

Gebelik Beslenmesi

Hamile bayanların bu dönemde en büyük kabuslarından olan gereğinden fazla kilo alma ve hamilelikte diyabet (şeker rahatsızlığı) korkusunu ortadan kaldırmayı amaçlayan bir beslenme ve diyet programı hazırlanır. Bebeğiniz sağlıklı bir şekilde gerekli vitaminler ve minerallerle beslenirken siz de ideal kilolarınızda sağlıklı olarak doğuma gidersiniz.  

Kalp Rahatsızlıklarında ve Metabolik Bozukluklarda Beslenme

Yüksek kolesterol, tansiyon ve tiroid sorunları gibi rahatsızlıklar için özel beslenme ve diyet programları hazırlanır. Amaç çoğu zaman sağlıklı beslenme ve diyetle çözümlenebilecek durumları ilaçla halletmeye çalışan kişilere doğru beslenmeyi öğreterek bu sorunlarından kurtarmaktır.

Diyabet Beslenmesi

Tamamlayıcı Tıp "Hayattan tat almayanlar" diyabetik olur diyor. Gelin birlikte hayatınıza tat katalım! Doğru beslenme ve zihinsel arınmayla birlikte bu sorunun üstesinden gelelim. 

Sporcu Beslenmesi

Sadece spor yapmak yeterli değildir. Eğer spor sonrası ve öncesi vücudunuzdaki karbonhidrat, protein, yağ ve su dengesi yeterli değilse hiçbir zaman yaptığınız spor istediğiniz hedefe ulaşamaz. Madem bu kadar efor sarf ediyorsunuz, bunu en doğru şekilde yapın. Doğru beslenme ve diyet programıyla sporun vücudunuzdaki etkisini bir an önce hissedin.

Didem'le Süpermarkette Bir Saat

Tükettiğimiz gıdaları daha iyi tanıyalım. Paketlerin arkasındaki içerik kısımları nasıl okunur ve ne ifade eder bunları birlikte görelim. Süpermarkette bizleri ne gibi tuzaklara düşürüp neler satmaya çalışıyorlar hepsini öğrenelim. Bu gezide amaç kişiye yemek alışverişinde daha bilinçli bir tüketici olmayı öğretmektir.